Ferie w Krakowie

W związku z tym, iż trwa okres ferii zimowych zapraszamy do Krakowa. Mimo pandemii można tu spędzić naprawdę wspaniałe chwile i wspólnie z licencjonowanym przewodnikiem zwiedzić to piękne miast królów.

Atrakcje w trakcie ferii dla dzieci i nie tylko

Ciekawą propozycją zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych z pewnością będzie wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema przy Alei Pokoju 68. Do 28.02 można oglądać tam Lighting Show. Ta zorganizowana we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej wystawa jest aktualnie największą tego typu plenerową ekspozycją świetlną w Polsce, Odwiedzając to miejsce przeniesiecie się do bajecznego, magicznego i niepowtarzalnego świata Alicji z Krainy Czarów. Zobaczycie niepowtarzalne instalacje świetlne, multimedialne iluminacje, które dodatkowo połączone są z dźwiękiem i muzyką robią naprawdę niesamowite wrażenie . Jest to bezpieczny sposób na spędzenie czasu w atrakcyjny sposób, ponieważ Ogród Świateł znajduje się na wolnym powietrzu i można go zwiedzać od godziny 16.00 do 21.00 (ostatnie wejście jest możliwe godzinę przed zamknięciem). Ceny biletów można znaleźć na www.ogrodswiatel.pl. Przy okazji wybierając się do Ogrodu Świateł można zwiedzić razem z profesjonalnym przewodnikiem także Nową Hutę. Spacer przestronnym Placem Centralnym, Aleją Róż, Łąkami Nowohuckimi, czy odwiedzenie wspaniałego opactwa Cystersów w Mogile, Kopca Wandy, czy Kombinatu pozostawi  naprawdę ciekawe wspomnienia.

Oczywiście świetną atrakcją będzie spacer z licencjonowanym przewodnikiem po Starym Mieście. Warto podejść w kilka miejsc, w których podziwiać można szopki krakowskie, które były wykonywane we wcześniejszych latach na konkurs szopek organizowany przez Muzeum Krakowa (dawne Muzeum Historyczne). W tym roku do 2.02 można podziwiać blisko 40 szopek, między innymi przy Barbakanie, na Placu Matejki, na Palcu św. Marii Magdaleny, przed Collegium Novum, na placu Szczepańskim czy przy Pawilonie Wyspiański 2000 (przy placu Wszystkich Świętych).

Warto również zaglądnąć do zabytkowego kościoła oo. Bernardynów, gdzie z pewnością zachwyci Was ruchoma szopka bożonarodzeniowa. Można ją podziwiać codziennie od godziny 6.00 do 10.00 oraz od 18.00 do 19.00 – pomiędzy mszami. Tu także można podziwiać genialne obrazy w tym słynny XVII-wieczny „Taniec śmierci”, rzeźbę Anna Samotrzeć z końca XV w. dzieło z kręgu mistrza Wita Stwosza, czy mauzoleum z relikwiami Szymona z Lipnicy. Ruchomą szopkę można zobaczyć również nieco dalej od Starego Miasta bo w Dębnikach na ulicy. Mieści się ona w restauracji „A’Bracciate Pasta&Wine” i można ją zobaczyć przez okno. Dębniki to jeden z ciekawszych zakątków Krakowa z pięknymi kamieniczkami, związany z osobą Jana Pawła II, który mieszkał tutaj wraz z ojcem w czasie II wojny światowej.

Proponujemy również spacer z licencjonowanym przewodnikiem w miejscu bardziej oddalonym od Starego Miasta/ Zapraszamy na wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem na Kopiec Kraka lub na Kopiec Kościuszki aby poznać historię budowy krakowskich kopców, a także by podziwiać panoramę Krakowa. Będąc na kopcu Kraka przewodnik opowie Wam o dzielnicy Podgórze (dawniej oddzielne miasto), wyjaśni skąd wzięła się jego nazwa. Będziecie mogli zobaczyć także znajdujący się w pobliżu kościołek św. Benedykta. Natomiast podczas wyprawy na kopiec Kościuszki poza tym, że wejdziecie na szczyt kopca to usłyszycie m.in.: o Twierdzy Kraków i fortach austriackich, które były wznoszone wokół Krakowa w XIX w., w tym m.in. o Forcie Kościuszko. Zapoznacie się z historią błogosławionej Bronisławy – norbertanki, pustelnicy z którą wiąże się wiele przeciekawych legend i opowieści. Z licencjonowanym przewodnikiem przejdziecie się wzdłuż malowniczej Alei Waszyngtona, by wejść na zabytkowy cmentarz Salwatorski. Tu pochowani są słynni ludzie nauki i kultury związani z Krakowem, jak np. Andrzej Wajda czy Karol Frycz. Następnie przewodnik pokaże najpiękniejsze wille znajdujące się na ulicach Anczyca i Gontyna, opowie skąd wzięła się tajemnicza nazwa świątyni „Gontyna”, oraz zdradzi czy naprawdę znajduje się tutaj wielkie cmentarzysko. W tym miejscu zobaczycie również romański kościół Najświętszego Salwatora, jedne z najstarszych kościołów Krakowa. Już z tego miejsca z oddali zobaczymy także zespół kościelno-klasztorny Sióstr Norbertanek – po Wawelu największy tego typu kompleks w Krakowie.

Wycieczka rowerowa do cudownego opactwa Benedyktynów w Tyńcu, spacer pięknym Lasem Wolskim, zwiedzanie krakowskich parków z profesjonalnym przewodnikiem po Krakowie, to gwarancja udanych ferii i miło spędzonego czasu. Zapraszamy!

Comments are closed.