Krakowscy święci i błogosławieni

W trakcie wycieczki po szlaku krakowskich świętych i błogosławionych, będziesz miał możliwość zwiedzić z naszym przewodnikiem najstarsze i najpiękniejsze kościoły Krakowa oraz krużganki klasztorne, aby poznać nie tylko ich historię i architekturę, ale przede wszystkim opowieści i legendy o nich.. Zobaczysz miejsca, gdzie spoczywają doczesne szczątki – relikwie świętych związanych z Krakowem. 

Oprowadzanie po Krakowie trasą świętych Krakowa i błogosławionych rozpocznie się przy Bazylice św. Floriana. W kościele dowiesz się, dlaczego ów rzymski żołnierz został patronem Krakowa oraz usłyszysz niesamowite legendy o pożarach i upartych wołach. Zobaczysz Kościół św. Marka, gdzie czczony jest bł. Michał Giedroyć, Kościół Reformatów, gdzie znajduje się sanktuarium św. Kazimierza oraz Kościół Karmelitów na Piasku, gdzie zobaczysz „stópkę św. Jadwigi”.  W Bazylice Mariackiej  przy pięknym krucyfiksie Slackera dłuta Wita Stwosza usłyszysz opowieść o Światosławie Milczącym – patronie dobrej spowiedzi, natomiast w Kolegiacie św. Anny przy konfesji św. Jana Kantego, posłuchasz o rozbójnikach, dzbanie i cudownym zamienieniu wody w mleko. W Bazylice Trójcy Świętej u Dominikanów nasz przewodnik opowie Ci o życiu i działalności św. Jacka, a w Bazylice św. Franciszka z Asyżu o bł. Salomei, bł. Anieli Salawie i św. Maksymilianie Marii Kolbe. W drodze na Wawel odwiedzisz Kościół oo. Bernardynów, by poznać niesamowitą historię św. Szymona z Lipnicy. W Katedrze Wawelskiej odwiedzisz Konfesję św. Stanisława oraz zobaczysz relikwie św. Jadwigi i dowiesz się ciekawych informacji na temat Czarnego Krucyfiksa. Nasz Profesjonalny przewodnik pokaże Ci również Bazylikę na Skałce – miejsce kultu św. Stanisława, Kościół św. Katarzyny i Małgorzaty, gdzie czczona jest św. Rita i bł. Izajasz Boner oraz Kościół Bożego Ciała, w którym usłyszysz o św. Stanisławie Kaźmierczyku. Zwiedzanie zakończysz w Sanktuarium Łagiewniki. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, poznasz historię św. Faustyny Kowalskiej, natomiast w Sanktuarium św. Jana Pawła II postać Wielkiego Polaka Papieża.

Zapraszamy wszystkich turystów przyjeżdżających do Krakowa na wycieczkę po trasie krakowskich świętych i błogosławionych z naszym licencjonowanym przewodnikiem!

Czas zwiedzania: 3 – 4 h

 

Comments are closed.