Łagiewniki i inne sanktuaria krakowskie

Jeśli chcesz poznać słynne na całym świecie sanktuaria Krakowa, koniecznie wybierz się na zwiedzanie Krakowa właśnie tą trasą. Będziesz miał możliwość dowiedzieć się więcej na ich temat. Z naszym przewodnikiem po Krakowie zwiedzisz zarówno najnowsze sanktuaria, jak i te mające już wieloletnie tradycje (Sanktuarium Łagiewniki). Usłyszysz niesamowite historie i legendy związane z ważnymi Świętymi Krakowa.  Zapraszamy na wycieczkę!

Zwiedzanie Łagiewnik i innych krakowskich sanktuariów rozpoczniesz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie zobaczysz Kaplicę klasztorną pw. św. Józefa, w której znajduje się  obraz Jezusa Miłosiernego i trumna z relikwiami św. Siostry Faustyny. Zobaczysz też XIX -wieczny klasztor Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i miejsce, w którym św. Faustyna zmarła. Symboliczną celę z pamiątkami po Świętej będziesz miał okazję obejrzeć w tzw. Domu Siostry Faustyny. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po Bazylice Bożego Miłosierdzia i omówi historię oraz symbolikę tej świątyni. Z wieży widokowej będziesz mógł podziwiać piękną panoramę Krakowa. Następnie udasz się do Centrum Jana Pawła II, by w Sanktuarium przyjrzeć się relikwiom Ojca Świętego, sutannie papieskiej z czasu zamachu, płycie z grobu Świętego Papieża oraz pięknym kaplicom i oratoriom.  W Muzeum Jana Pawła II zobaczysz ważne pamiątki po Ojcu Świętym. Następnie zwiedzisz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie dowiesz się, dlaczego do Krakowa przybyli Redemptoryści oraz jakim cudami wsławił się święty obraz. W Sanktuarium Krzyża Świętego znajdującym się w Kościele oo. Cystersów w Mogile przewodnik zdradzi Ci kto modlił się przy  „mistycznym krucyfiksie” i z czego zrobiono Chrystusowi włosy. Zwiedzając Sanktuarium „Ecce homo” św. Brata Alberta poznasz historię cudownego obrazu i jego twórcy, będziesz mógł również zobaczyć kilka jego innych dzieł w pobliskim Muzeum.  Na koniec wycieczki odwiedzisz Sanktuarium św. Kazimierza Królewicza u Reformatów oraz Sanktuarium św. Szymona z Lipnicy u oo. Bernardynów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce z przewodnikiem po Krakowie! Zwiedź z nami Sanktuarium Łagiewniki i inne sanktuaria!

Czas zwiedzania: 2 – 4 h

 

Comments are closed.