Podgórze

Podgórze to dzielnica z  bogatą historią i fascynującymi miejscami, którą polecamy wszystkim turystom zwiedzającym Kraków. Nasz profesjonalny przewodnik zapozna Cię z zabytkami sięgającymi czasów legendarnego władcy Kraka, nowoczesnymi krakowskimi muzeami, podgórskim Street artem i architekturą. Spacerując po Podgórzu zobaczysz urokliwe zakątki,  miejsca gdzie rodziła się polska niepodległość i zapoznasz się z historią krakowskiego getta. Różnorodność Podgórza sprawia, że nie możesz pominąć tego miejsca na mapie Krakowa.

Zwiedzanie Podgórza rozpoczniesz na Rynku Podgórskim, głównym placu dzielnicy, nad którym góruje wzniesiony w tzw. stylu nadwiślańskim przepiękny kościół św. Józefa. Nasz profesjonalny przewodnik pokaże Ci, w którym miejscu zatrzymał się Fryderyk Chopin oraz niespotykaną rzeźbę jelenia. Spacerując XIX-wiecznymi bulwarami wiślanymi zobaczysz most zakochanych – Kładkę Ojca Bernatka oraz nowatorsko zaprojektowany gmach Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricotecka” z zabytkowym budynkiem Elektrowni Miejskiej. W trakcie wycieczki z przewodnikiem po Krakowie poznasz historię krakowskiego getta, zobaczysz gdzie znajdowały się bramy i najważniejsze budynki getta, oraz gdzie zachowały się oryginalne fragmenty murów getta. Usłyszysz historię Placu Bohaterów Getta i Apteki Pod Orłem. W trakcie zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem będziesz mógł zwiedzić Fabrykę Emalie Oskara Schindlera, a także znajdujące się przy niej Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK). W dalszej części trasy odwiedzisz najstarszą część Podgórza, zobaczysz znajdujące się w zabytkowym Zajeździe pod św. Benedyktem Muzeum Podgórza, Stary Cmentarz Podgórski i Kopiec Kraka – niezwykły kurchan z VII wieku. Następnie nasz przewodnik Kraków przybliży Ci historię kościoła świętego Benedykta i Fortu Benedykt. Zwiedzanie zakończysz w malowniczo położonym XIX-wiecznym Parku Bednarskiego, gdzie uprawiał czary Mistrz Twardowski.

Zapraszamy wszystkich turystów na zorganizowaną wycieczkę po Krakowie. Zwiedźcie Podgórze z licencjonowanym przewodnikiem!

Czas zwiedzania: 2 – 4 h

 

Comments are closed.