Podziemia Rynku

Nasz profesjonalny przewodnik po Krakowie pokaże Ci szlak turystyczny po podziemiach krakowskiego Rynku Głównego. Jest to jedna z najnowocześniejszych atrakcji miasta, którą warto zwiedzić zarówno przyjeżdżając do Krakowa ze zorganizowaną wycieczką, jak i samemu. W muzeum tym w przystępny i ciekawy sposób, za pośrednictwem  multimediów i oryginalnych zabytków archeologicznych, przewodnik przybliży Ci realia średniowiecznego Krakowa. Dzięki eksponatom poznasz różne aspekty życia codziennego mieszkańców średniowiecznego miasta.

Zwiedzanie trasy rozpoczniesz przy Sukiennicach, w których znajduje się wejście do Muzeum Podziemia Rynku Głównego. Schodząc około cztery metry poniżej płyty Rynku, przekroczysz „kurtynę czasu” i w tym miejscu rozpoczniesz poznawanie trasy. Na ekspozycji nasz przewodnik po Krakowie pokaże Ci tzw. świadki archeologiczne (warstwy kulturowe), obiekty znalezione podczas badań archeologicznych (trakty drożne,  średniowieczne monety, przedmioty codziennego użytku, biżuterię średniowieczną) oraz makiety, filmy, prezentacje i wizualizacje. W trakcie zwiedzania dowiesz się, co kiedyś znajdowało się w miejscu dzisiejszego Rynku Głównego, przejdziesz się po średniowiecznym cmentarzysku. Będziesz mógł rónież zważyć się na średniowiecznej wadze. W jednym z miejsc w Muzeum  Podziemia Rynku będziesz mógł spojrzeć spod płyty Rynku Głównego na Bazylikę Mariacką. W trakcie zwiedzania zapoznasz się z historią Kramów Bogatych i wejdziesz do ich piwnic, gdzie licencjonowany przewodnik pokaże Ci średniowieczny strój mężczyzny i kobiety,  oraz przedmioty związane z cechami rzemieślniczymi: zamki do drzwi, słynne ciżemki, dziecięce zabawki, zestaw biżuterii damskiej oraz zdradzi najskrytszy sekret średniowiecznej medycyny.

Zapraszamy zarówno turystów indywidualnych, jak i zorganizowane wycieczki do poznania trasy z naszym profesjonalnym przewodnikiem.

 

Czas zwiedzania: do 1,5 h

Koszt wycieczki: 100 – 120 zł

Komentarze są wyłączone.