Zwierzyniec

Zwierzyniec to dzielnica usytuowana w samym centrum Krakowa, która jest jednocześnie idealnym miejscem na odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta – gorąco polecamy ją wszystkim turystom. W trakcie zorganizowanej wycieczki zwiedzisz różnorodne miejsca i zabytki z czasów Średniowiecza i XIX wieku. Pospacerujesz wraz z przewodnikiem urokliwymi alejkami, wśród  profesorskich will i drzew Lasu Wolskiego, poznając najstarsze historie i legendy Krakowa.

Zwiedzanie z przewodnikiem po Krakowie rozpoczniesz od kościoła i klasztoru ss. Norbertanek, skąd co roku w oktawę Bożego Ciała wyrusza pochód Lajkonika. Poznasz historię Panien Zwierzynieckich,  legendę o Lajkoniku i zwierzynieckich włóczkach oraz dowiesz się skąd pochodzi nazwa dorocznego odpustu Emaus. Razem z naszym przewodnikiem zwiedzisz jeden z najstarszych kościołów Krakowa – kościół Najświętszego Salwatora z najstarszym zachowanym cmentarzem przykościelnym. Odkryjesz, co oznacza nazwa Gontyna i zobaczysz ten piękny kościół pod wezwaniem świętej Małgorzaty i świętej Judyty – cenny zabytek architektury drewnianej. Spacerując  aleją Waszyngtona, wśród zabytkowych will profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego dotrzesz na stary Cmentarz Salwatorski, gdzie spoczywają wybitne postaci Krakowa, jak Andrzej Wajda, Stanisław Lem, czy Bronisław Chromy. W dalszej części wycieczki po Krakowie wejdziesz na położony na tzw. Sikorniku Kopiec Tadeusza Kościuszki, skąd rozciąga się piękna panorama Krakowa. Nasz przewodnik oprowadzi Cię po Kaplicy bł. Bronisławy oraz po wystawach znajdujących się we wnętrzach Fortu nr 2 „Kościuszko”. Zwiedzanie tej części miasta możesz zakończyć w otoczeniu przyrody na położonym na wzgórzu Sowiniec w Lasku Wolskim nieopodal krakowskiego ZOO Kopcu Józefa Piłsudskiego zwanego Kopcem Niepodległości i Mogiłą Mogił.

Zwiedź Zwierzyniec z naszym licencjonowanym przewodnikiem. Zapraszamy turystów indywidualnych, jak i tych w większych grupach.

Czas zwiedzania: 2 – 3 h

 

Comments are closed.