Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem po Krakowie warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy zwiedzić miasto. Pomysłów i różnorodnych propozycji jest bardzo dużo. Wybierzcie takie rozwiązanie, które będzie dla Was najbardziej optymalne. W organizacji dorożki, meleksa, czy statku na rejs po Wiśle, z pewnością pomoże profesjonalny przewodnik.
Spacer z przewodnikiem po Krakowie
Najpopularniejszą formą zwiedzania Krakowa z profesjonalnym przewodnikiem jest spacer. Taki sposób odkrywania miasta ma wiele zalet. Pieszo można dotrzeć wszędzie – odwiedzić muzea, wejść do każdego obiektu. Idąc ulicami miasta razem z licencjonowanym przewodnikiem sami wyznaczamy tempo wycieczki, możemy się zatrzymać w dowolnym miejscu kiedy tylko zechcemy. Wybierając jako formę podróży spacer, zapewniamy sobie komfort i elastyczność zwiedzania. Czujemy się wówczas niezależni, a to bardzo ważny walor każdej podróży. Zawsze możemy rozbudować lub zmodyfikować trasę, co znacząco rozszerza wachlarz opcji zwiedzania. Piesza wędrówka przez miasto razem z przewodnikiem to pewnością bardzo dobry sposób na kompleksowe i dokładne poznanie odwiedzanego miejsca. To idealne rozwiązanie dla osób, które planują dłuższy pobyt w Krakowie.
Przejażdżka melexem – alternatywa dla pieszego zwiedzania Krakowa z przewodnikiem
Jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu, a chcemy zobaczyć jak największą ilość miejsc i zabytków Krakowa, idealnym rozwiązaniem staje się meleks. Wybierając ten środek transportu możemy w ciągu około dwóch godzin zobaczyć najważniejsze zabytki Starego Miasta, Kazimierza, czy Podgórza. Jest to bardzo wygodna i wręcz wskazana metoda zwiedzania miasta z profesjonalnym przewodnikiem dla osób mających trudności z poruszaniem się. Pamiętajcie jednak, że meleksem odwiedzimy tylko te miejsca, które są wpisane w trasę i do których można dojechać. Większość obiektów oglądniemy tylko z zewnątrz. Istnieje możliwość wyjścia z meleksa przy kilku zabytkach i zobaczenia ich z bliska. jest na to jednak przeznaczona niewielka ilość czasu.
Wycieczka samochodem – idealne do zwiedzania okolic Krakowa
Jeśli chcesz zobaczyć w Krakowie i jego okolicy miejsca znacznie oddalone od ścisłego centrum, jak Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze, czy Park Narodowy w Ojcowie zdecydowanie polecamy podróż samochodem. To znacząco usprawni przejazd w wybrane miejsca i sprawi, że zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem będzie dużo bardziej efektywne. Wybierając taką formę wycieczki (samochód / autokar), musimy pamiętać o ominięciu korków i wcześniejszym zlokalizowaniu parkingu. W tej kwesti warto skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika. Dsponując podczas wycieczki samochodem, można także połączyć zwiedzanie Krakowa z wyjazdem do pobliskich miejscowości, jak Kalwaria Zebrzydowska, czy Wadowice. Taka forma podróży daje nam dużo więcej możliwości i znacząco urozmaici wycieczkę.
Inne formy zwiedzania Krakowa z przewodnikiem
Podróżnikom, którzy chcą wzbogacić program wycieczki podpowiadamy różne inne formy zwiedzania. Jedną z tradycji Krakowa, nieodłącznie wpisujących się w panoramę Rynku Głównego są dorożki. Przejażdżka dorożką uliczkami Krakowa może stać się niezapomnianym i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem. Jeżeli lubisz sport i aktywne spędzanie czasu idealnym pomysłem dla Ciebie będzie wycieczka rowerowa. Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany pod tym względem i tego typu wycieczka zawsze sprawia przyjemność turystom. Wreszcie, wspaniałą alternatywę stanowi rejs po Wiśle. Statkiem można popłynąć w stronę Salwatora, Kazimierza lub do Tyńca. Wspaniałe widoki na panoramę Krakowa stają się wówczas idealnym tłem dla przewodnickich opowieści, a zwiedzanie z zamówioną na statku kawą, przy szumie fal to czysta przyjemność.
Którą zatem opcję zwiedzania wybieracie? Czy któraś z wymienionych przez nas propozycji, szczególnie przypadła Wam do gustu?
Przewodnik Kraków zaprasza do wspólnego zwiedzania! Czekamy na Was!