Wzgórze Wawelskie

Wzgórze Wawelskie – siedziba polskich władców, to miejsce, które powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający Kraków.  W trakcie zwiedzania Wzgórza Wawelskiego nasz profesjonalny przewodnik po Krakowie w interesujący sposób zapozna Cię z historią najważniejszych zabytków związanych z historią Polski – Katedrą Wawelską, dziedzińcem Zamku Królewskiego oraz Smoczą Jamą. Z tarasu widokowego na Wzgórzu Wawelskim będziesz mógł podziwiać wspaniałą panoramę Krakowa.

Zwiedzanie trasy rozpoczniesz u podnóża Wzgórza Wawelskiego u wylotu ulicy Kanoniczej, gdzie roztacza się wspaniały widok na Zamek Królewski. Wejdziesz na Wzgórze Wawelskie historyczną drogą, przez Bramę Herbową i Bramę Wazów. Nasz przewodnik po Krakowie opowie Ci, czym są cegiełki wawelskie oraz przybliży historię pomnika Tadeusza Kościuszki.  W czasie wycieczki zwiedzisz również Królewską Katedrę miejsce koronacji i pochówku polskich  królów i królowych. Zobaczysz najstarsze sarkofagi królewskie i wejdziesz na Wieżę Zygmuntowską, by zobaczyć i dotknąć serca Dzwonu Zygmunt. Wspólnie z licencjonowanym przewodnikiem zwiedzisz krypty z grobami władców, bohaterów narodowych, jak Tadeusz Kościuszko, czy Józef Piłsudski  oraz wieszczów narodowych. W trakcie zwiedzania usłyszysz o perle renesansu – Kaplicy Zygmuntowskiej oraz o Krypcie św. Leonarda, gdzie Karola Wojtyła odprawił prymicyjną mszę. Udasz się także na dziedziniec Zamku Królewskiego,  gdzie poznasz historię siedziby królów Polski oraz dowiesz się, gdzie jest słynny Czakram wawelski.
Następnie nasz profesjonalny przewodnik pokaże Ci panoramę Krakowa z widokiem na Sanktuaria w Łagiewnikach, klasztor Kamedułów na Bielanach i Kopiec Tadeusza Kościuszki.  Wejdziesz z przewodnikiem do Smoczej Jamy by u stóp Wzgórza Wawelskiego zobaczyć pomnik Smoka Wawelskiego i usłyszeć legendę o Smoku Wawelskim.

Jeśli wybierasz się sam lub ze zorganizowaną wycieczką do Krakowa, wybierz się na zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego z naszym profesjonalnym przewodnikiem.

Czas zwiedzania: 1,5 – 2 h

 

Comments are closed.