Dzień Matki i Dzień Dziecka w Krakowie

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki i Dzień Dziecka. To wspaniały czas, by obdarować najbliższe nam osoby oryginalnym i wyjątkowym prezentem. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, co podarować swojej mamie lub dzieciom, nie martw się, rozwiązaniem tego problemu może być voucher na wycieczkę po Krakowie z profesjonalnym przewodnikiem! Tylko z licencjonowanym przewodnikiem możesz wyruszyć w świat ciekawych, fascynujących i niepowtarzalnych legend i opowieści.

Co warto zwiedzić z przewodnikiem po Krakowie w Dzień Matki i Dzień Dziecka

Szlak „Legendy Krakowa” będzie idealny dla rodzin. Poznasz krakowskie legendy i zwyczaje. Zwiedzanie rozpoczniesz na Placu Jana Matejki. następnie idąc ulicą Floriańską usłyszysz niesamowite opowieści o dzwonach, łańcuchach i wiewiórce. Na Rynku Głównym dowiesz się dlaczego wieże Bazyliki Mariackiej są różnej wielkości, poznasz legendę o hejnaliście i spotkasz „krakowskie kuny”. Polecamy wysłuchać opowieści o żółtej ciżemce i zaklętym kogucie. W Sukiennicach, zobaczysz  słynny nóż i średniowieczne gaśnice oraz poznasz sekret maszkarona. Nasz licencjonowany przewodnik zdradzi też gdzie na Rynku znaleziono mumię. Warto poznać opowieść o kacie miejskim i legendę o Lajkoniku. Idąc ulicą Kanoniczą przewodnik opowie o skarbie i zdradzi gdzie Wyspiański jeździł na sankach. Na Wzgórzu Wawelskim zobaczysz „kości smoka”. Poznasz równieżhistorie o Dzwonie Zygmunta. Zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem zakończysz odwiedzając Smoczą Jamę, gdzie przekonasz się czy Smok Wawelski zieje ogniem.

Ciekawe wydarzenia, które z okazji Dnia Matki i Dziecka poleca przewodnik Kraków

Poza tym gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w dniach 1- 2 czerwca w 19 Wielkiej Paradzie Smoków. Trakcie tego wielkiego krakowskiego święta odbędzie się m. in. Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych, Wielkie Widowisko Plenerowe na Zakolu Wisły pod Wawelem oraz Parada Smoków ulicami Starego Miasta. Ponieważ jest to wspaniała, kolorowa, niezwykle wesoła atrakcja Krakowa, jesteśmy pewni, że na pewno nie będziesz się nudził.

I coś jeszcze, specjalnie dla dzieci

Wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem po Krakowie warto zobaczyć bardzo interesujące i nowoczesne Muzeum Podziemia Rynku, ponieważ jest ono jednym z najpopularniejszych w Krakowie. W trakcie zwiedzania schodzi się około cztery metry poniżej płyty Rynku po to, by dowiedzieć się, co kiedyś znajdowało się w miejscu dzisiejszego Rynku Głównego. Warto przejść się po średniowiecznym cmentarzysku oraz zważyć się na średniowiecznej wadze. Polecamy również niesamowite królestwo klocków LEGO® – HistoryLand, gdzie dzięki ogromnym makietom i interaktywnym rozwiązaniom przeniesiesz się w odległe czasy. Warte zobaczenia jest również Żywe Muzeum Obwarzanka, w którym można wziąć udział w warsztatach. Ciuciu Cukier Artist – Fabryka Cukierków ze swoimi wspaniałymi słodkimi pokazami to z pewnością obowiązkowe do odwiedzenia miejsce z każdym dzieckiem. Niezapomnianą przygodą jest również rejs statkiem po Wiśle, w trakcie którego można podziwiać wspaniałe widoki Krakowa i słuchać ciekawych historii przewodnika.

Zachęcamy do wykupienia Vouchera na wycieczkę w Dzień Matki i Dzień Dziecka! Naprawdę warto. Przewodnik Kraków zaprasza!!!

Comments are closed.