Jak się przygotować do zwiedzania z przewodnikiem?

Sezon turystyczny za pasem i z pewnością wielu z Was ma już zaplanowany swój wyjazd marzeń. Wybraliście profesjonalnego przewodnika, wiecie co chcecie zobaczyć i w jakim czasie oraz macie opracowany cały program wycieczki. Czy to już wszystko? Z pewnością nie. Oto kilka kwestii o których koniecznie musicie pamiętać przed wyruszeniem w trasę z przewodnikiem.

Dobry humor podstawą udanej wycieczki z przewodnikiem

Pamiętajcie, że najważniejsze w trakcie zwiedzania jest to, by była to dla Was prawdziwa przyjemność. Dlatego zapomnijcie o codziennych obowiązkach i problemach. Zrelaksujcie się, czerpcie z tego wyjazdu jak najwięcej. Ważne byście zaufali swojemu przewodnikowi. To on jest ekspertem, doświadczonym organizatorem, tym który zawsze Wam pomoże. Pozytywne nastawianie to połowa sukcesu i naprawdę dobry fundament udanego wyjazdu.

dobry humor ważny podczas zwiedzania z przewodnikiem

Dobry strój zapewni wygodę podczas zwiedzania z przewodnikiem

By nic nie przeszkodziło Waszemu zwiedzaniu, ważny jest odpowiedni strój. Pamiętajcie o wygodnych butach (najlepiej sprawdzi się sportowe obuwie), a ubiór powinien być dostosowany do pogody. Podczas upałów warto pamiętać również o nakryciu głowy. W przypadku niezbyt pewnej prognozy pogody warto zaopatrzyć sie także na wszelki wypadek w parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Wybierając się na zwiedzanie z przewodnikiem sanktuariów i kościołów Panie powinny pamiętać o zabraniu chusty lub szala. Przy wejściu do kościoła czy synagogi jest to wymóg konieczny.

Dodatki niezbędne podczas zwiedzania z przewodnikiem

Wyruszając na wycieczkę po mieście trzeba pamiętać o jeszcze kilku ważnych rzeczach. By zwiedzanie pod opieką profesjonalnego przewodnika nie odeszło w niepamięć zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z aparatem. Dobrze udokumentowany wyjazd pozwoli na długo zachować wspomnienia.

Koniecznie zabierzcie ze sobą gotówkę. W niektórych miejscach, jak Katedra Wawelska, czy Bazylika Mariacka nie można płacić kartą. Pamiętajcie również o wszelkich dokumentach uprawniających Was do zniżek. Wszelkie legitymacje typu uczniowskie, studenckie, emerytalne, rentowe, inwalidzkie pozwolą Wam skorzystać w trakcie zwiedzania z różnych ulg. Oczywiście doświadczony przewodnik z pewnością przypomni Wam o tym, ale warto mieć to wcześniej na uwadze.

W trakcie zwiedzania bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Każdy licencjonowany przewodnik zwraca na to uwagę i dba by podczas wycieczki nic nikomu się nie wydarzyło. Zawsze miejcie ze sobą butelkę wody. Jeśli chorujecie, poinformujcie o tym przewodnika przed wycieczką i pamiętajcie o zabraniu potrzebnych Wam lekarstw. Weźcie ze sobą telefon, tak by w razie niespodziewanej sytuacji był z Wami kontakt. Jeśli wybieracie się zorganizowaną wycieczkę po Krakowie (z grupą zorganizowaną, szkolną, pielgrzymkową), sprawdźcie listę z numerami telefonów do uczestników.

wycieczka z przewodnikiem jak się przygotować

Każdy przewodnik lubi pytania!

Kto pyta nie błądzi – ta maksyma niech również przyświeca Waszej wyprawie z profesjonalnym przewodnikiem. Przygotujcie sobie zestaw pytań, na które chcielibyście poznać odpowiedzi. Dobry przewodnik żadnych pytań się nie boi! Gdzie można coś dobrego zjeść, w jakim miejscu można miło spędzić czas po zwiedzaniu, propozycje koncertów, repertuar kin, teatrów, opery… – z wszystkimi tymi kwestami można udać się do przewodnika. Zawsze też warto wcześniej przeglądnąć przygotowany program wycieczki, by orientować się w jego przebiegu.

Pamiętajcie drodzy Turyści – wycieczka jest dla Was i to Wy macie czerpać z niej ogromną przyjemność. Warto więc dobrze się do niej przygotować i wspólnie z przewodnikiem ruszyć na spacer marzeń.

Przewodnik po Krakowie zaprasza do wspólnego zwiedzania miasta!

Comments are closed.