Jak wygląda zwiedzanie z przewodnikiem?

Czy wyruszyć na zwiedzanie miasta samotnie, posiłkując się książkowym przewodnikiem, czy może jednak pod opieką licencjonowanego przewodnika miejskiego? Na pewno często rozważacie ten problem przed wyjazdem.  Według nas odpowiedź jest tylko jedna. Profesjonalny przewodnik gwarantuje naprawdę dobrze spędzony czas i moc atrakcji. Chcecie wiedzieć, jak wygląda spacer z przewodnikiem po Krakowie?

Spotkanie z przewodnikiem

Profesjonalny przewodnik zawsze dba o dobry kontakt z turystą. Stara się, by całą wycieczkę wcześniej omówić, ustalić trasę i dopracować wszystkie szczegóły. Kiedy będzie się już zbliżał termin zwiedzania, przewodnik z pewnością zadzwoni do Ciebie, by umówić się na konkretną godzinę i w odpowiednim miejscu.  

Przewodnik zawsze dostosuje się do Twoich potrzeb. Jeśli wygodniejsze dla Ciebie będzie spotkanie w hotelu, nie ma problemu – najważniejsze byś czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jeśli wybierzesz taką opcję nie musisz przejmować się dojazdem, szukaniem na mapie Krakowa danego miejsca, sprawdzaniem połączeń autobusowych, czy tramwajowych. Natomiast jeżeli rozpoczęcie zwiedzania we wskazanym miejscu nie będzie kłopotliwe przewodnik na pewno wskaże wcześniej taki punkt na mapie Krakowa. By nie było problemu z lokalizacją zawsze jest to jakiś ważny, charakterystyczny, zabytkowy i rozpoznawalny obiekt lub ulica. W Krakowie najczęstszym miejscem spotkań jest słynny „Adaś”, czyli pomnik Adam Mickiewicza na Rynku Głównym, Barbakan czy np. Stara Synagoga na ul. Szerokiej. Jeśli natomiast rozpoczynasz zwiedzanie zaraz po przyjeździe, profesjonalny przewodnik zaproponuje dogodne miejsce do zatrzymania autokaru i wysadzenia grupy. Najczęściej jest to parking przy ul. Powiśle u stóp Wzgórza Wawelskiego lub Plac Jana Matejki.

Pewnie martwisz się, jak się odnajdziecie i rozpoznacie. Nie ma powodów do zmartwień. Profesjonalny przewodnik zawsze zlokalizuje ciebie i Twoją grupę bardzo szybko. Podpowie także kierowcy, gdzie znajduje się w pobliżu dobry parking w rozsądnej cenie.

Ruszamy w drogę

Kiedy spotkałeś się już z przewodnikiem nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć na wycieczkę.  Po załatwieniu spraw organizacyjnych bądź chwili odpoczynku po trasie, można rozpocząć zwiedzanie. Na początku spaceru przewodnik rozpoznaje możliwości i kondycję zwiedzających, tak by dostosować do nich tempo wycieczki. Ma to być bowiem dla Ciebie przyjemność, a nie zwiedzanie na czas. Licencjonowany przewodnik wie jak rozplanować zwiedzanie tak, by zrealizować w zamierzonym czasie cały program, a jednocześnie nie sforsować turystów. Ważne, by w trakcie wspólnego spaceru informować przewodnika o potrzebie przerwy, chęci zakupienia pamiątek, wstąpienia do sklepu po wodę lub coś innego. Oprowadzający jest osobą otwartą i z pewnością wygospodaruje czas na tego typu kwestie. Pamiętaj, wycieczka jest dla Ciebie!

widok na Wawel w krakowie

Zwiedzanie

Spacerując z licencjonowanym przewodnikiem odwiedzasz miejsca, które wcześniej zaplanowaliście. Oczywiście, jeśli jakaś budowla, czy zabytek zainteresuje Cię w trakcie spaceru, a nie był przewidziany w harmonogramie zwiedzania, na pewno nie będzie problemu byś mógł go obejrzeć. Profesjonalny przewodnik zawsze podchodzi elastycznie do każdego turysty i dostosowuje wycieczkę do jego indywidualnych potrzeb. Oprowadzając, przewodnik opowiada o danym miejscu, zwraca uwagę na detale, szczegóły i wprowadza dawkę humoru. Odpowie na każde Twoje pytanie. Licencjonowany przewodnik wie również, które miejsce najlepiej odwiedzić w danym momencie. Zna godziny otwarcia muzeów czy synagog, orientuje się w cyklicznie pokazywanych w mieście atrakcjach, jak hejnał czy grający zegar. Dzięki jego wiedzy zwiedzanie będzie przebiegało płynnie i bez komplikacji. Przewodnik zajmie się cała logistyką wycieczki, jak np. kupnem biletów, dzięki czemu nie będziesz musiał tracić czasu w długich kolejkach. Jeżeli będziesz chciał w trakcie wycieczki zjeść na spokojnie obiad lub zatrzymać się na łyk kawy, również nie będzie z tym problemu. Ponad to przewodnik zapewni czas na pamiątki i wskaże odpowiednie miejsca, gdzie znajdziesz coś ciekawego, co będzie przypominało Ci krakowski spacer. Z licencjonowanym przewodnikiem pobyt w Krakowie minie lekko, mile i przyjemnie.

Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po Krakowie!

Comments are closed.