Kraków – trasy idealne dla turystów indywidualnych

Jeśli lubisz samotne wyjazdy i preferujesz indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem przyjedź do Krakowa z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Licencjonowany przewodnik zawsze może przygotować trasę tylko dla Ciebie, odpowiadającą Twoim zainteresowaniom i potrzebom. Oto kilka pomysłów na zindywidualizowane poznawanie krakowskiego grodu. 

Niesamowite Podziemia Rynku w Krakowie

Znakomitą propozycją dla indywidualnego turysty są Podziemia Rynku. To jedno z najnowocześniejszych muzeów Krakowa a zarazem największy rezerwat archeologiczny w Polsce. Ekspozycja za pomocą multimediów i oryginalnych przedmiotów wydobytych spod płyty Rynku Głównego przybliża zwiedzającym średniowieczne miasto. Jest to idealne miejsce na indywidualne eksploracje pod okiem przewodnika po Krakowie, który opowie wiele interesujących historii. Pokaże on również przygotowane przez twórców muzeum wspaniałe atrakcje. Tutaj zważysz się i zmierzysz według dawnych miar, zrekonstruujesz zabytkowy budynek w 3D, odkryjesz skarby archeologiczne i odkryjesz tajemnice dziurawej czaszki. Muzeum jest świetnie przygotowane dla indywidualnych turystów. Warstwa dźwiękowa i audiowizualna oddziałują na bodźce i świetnie wprowadzają w klimat epoki. Ekrany dotykowe bogate w treści merytoryczne, filmy prezentujące rodzajowe scenki i materiał archeologiczny okraszony słowem licencjonowanego przewodnika, to genialna propozycja dla każdego turysty. Tutaj na pewno nie będziesz się nudził!!!

Muzeum Podziemia Rynku Głównego w Krakowie

Perła zabytków – Katedra Wawelska

Chcąc dobrze poznać dzieje jednego z najcenniejszych kościołów nie tylko Krakowa ale i Polski  – Katedry Wawelskiej najlepiej wybrać się do niej indywidualnie razem z profesjonalnym przewodnikiem. W miejscu tym, jak w soczewce skupia się historia Polski i Krakowa. Zindywidualizowany spacer po Katedrze to prawdziwa uczta dla koneserów historii, architektury i sztuki. Wybierając taką opcję wycieczki możesz dostrzec każdy detal, szczegół i drobiazg ukryty w wielowiekowych murach tejże świątyń. Nie będzie Ci obca żadna tajemnica ukryta w królewskich sarkofagach, związana ze złożonymi tutaj relikwiami świętych i błogosławionych. Na każde pytanie odpowie profesjonalny przewodnik, który zadba o to by spacer po Narodowym Panteonie stał na najwyższym merytorycznym poziomie.

Katedra Wawelska

 Klimatyczny Kazimierz wieczorową porą

Interesującą ofertą dla indywidualnych turystów jest wieczorny spacer kazimierskimi uliczkami. Tylko wówczas idąc przez Kazimierz wspólnie z profesjonalnym przewodnikiem odczujesz prawdziwy, niepowtarzalny klimat tego miejsca. Magia zakątków, zaułków, podwórzy przeplatać się będzie z historią Żydów krakowskich, synagog, świątyń Kazimierza chrześcijańskiego. Tylko podczas indywidualnego spaceru odczujesz niesamowitą atmosferę tutejszych knajpek. Z licencjonowanym przewodnikiem uda Ci się zobaczyć magiczność  Podwórka Schindlera, czy Placu Nowego, rozsmakować się w przepysznych zapiekankach u Endziora, czy zanurzyć w ciszę i majestatyczność Skałki. Indywidualny wieczorny spacer po Kazimierzu razem z licencjonowanym przewodnikiem to naprawdę genialny pomysł na spędzenie czasu!

krakowski Kazimierz

Z widokiem na Kraków z Kopca Kościuszki

Znakomity pomysł na indywidualny spacer z przewodnikiem stanowi wyprawa na tzw. Półwsie Zwierzynieckie, gdzie celem będzie wejście na Kopiec Kościuszki. Początek tego spaceru u wrót monumentalnego klasztoru Norbertanek okraszony legendami o Lajkoniku, włóczkach i Panieńskich Skałach już zapowiada jego wyjątkowość. Kościół Najświętszego Salwatora, jeden z najstarszych w Krakowie i znajdująca się po drugiej stronie ulicy drewniana  Gontyna wprowadzają w klimat odległych czasów. Niezwykle urokliwa Aleja Waszyngtona z Diabelskim mostem inspiruje, fascynuje i zaprasza na wzgórze Sikornik, gdzie nad całą okolicą góruje wielki pomnik wielkiego narodowego bohatera. Po przybyciu na Kopiec profesjonalny przewodnik opowie historię Naczelnika i samego Kopca a panorama miasta, jaką będzie można z niego zobaczyć zachwyca zawsze. Gorąco polecamy tę krakowską wędrówkę. 

Wiele można by wymieniać miejsc w Krakowie, które warto zwiedzić indywidualnie z profesjonalnym przewodnikiem. Bo i opactwo tynieckie kusi, Podgórze z Kopcem Kraka, czy chociażby Nowa Huta zachęcają i zadziwiają. Możecie sami ułożyć najlepszą dla siebie trasę, a przewodnik Kraków zadba, by była to niesamowita i pełna wrażeń wycieczka. Zapraszamy!!

Comments are closed.