Kraków zimą

Zapraszamy na  zimowe wycieczki po Krakowie z Krakkos! Spacery po Krakowie tą porą roku będą świetną okazją do spojrzenia na dawne królewskie miasto z innej perspektywy. Zimową porą jest wiele okazji, żeby wybrać się do Krakowa – Dzień Babci, Dzień Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet czy ferie. Zapraszamy do skorzystania z oferty, jaką jest voucher na zwiedzanie Krakowa, tak abyście mogli ukochanym dziadkom czy swojej drugiej połówce sprezentować spacer z przewodnikiem. 

Zimowe wycieczki po Krakowie

Z licencjonowanym przewodnikiem możecie wybrać się na wycieczkę podczas, której poznasz takie malownicze miejsca, jak kopiec Kościuszki wraz z niezwykle interesującym nowym Muzeum Kościuszkowskim. Zwiedzając to interaktywne, multimedialne, wypełnione atrakcjami dla dzieci miejsce, można w niezwykle atrakcyjny sposób zapoznać się z życiem, działalnością Tadeusza Kościuszki, a z kopca zobaczyć piękną panoramę Krakowa.

Inną propozycją na spędzenie czasu jest niezwykłe Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. To zaciszne, spokojne, skłaniające do refleksji miejsce, w którym przewodnik opowie o dziejach benedyktyńskiego opactwa, oprowadzi po muzeum, a także pokaże piękne średniowieczne krużganki oraz barokowe wnętrze kościoła.

Kopiec Kraka i pobliskie piękne zakątki dzielnicy Podgórze oraz rezerwat Bonarka i tereny Płaszowa to także propozycja trasy, która odsłoni mniej znane oblicze Krakowa.

To tylko niektóre z naszych propozycji miejsc, wyjątkowo wyglądających zimą, Jeśli preferujesz zimową porą roku zwiedzać muzea, to nasza firma firma świadcząca usługi przewodnickie gorąco zaprasza by zwiedzić z licencjonowanym przewodnikiem m.in.: pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich, niedawno otwarte Muzeum Wyspiańskiego czy MuFO nowo otwartą siedzibę Muzeum Fotografii. Każda z tych propozycji wystaw jest inna, z pewnością zainteresuje nawet najbardziej wymagających turystów. Wystawa Szopek Krakowskich to ciekawa opcja zarówno dla rodzin, jak i dla grup zorganizowanych czy dla indywidualnych turystów. Przybliża ona jedną z piękniejszych krakowskich tradycji, jaką jest tworzenie szopek krakowskich. Profesjonalny przewodnik opowie o znanych rodzinach szopkarzy krakowskich, które pielęgnują od kilku pokoleń tradycję szopek, a także wyjaśni czym wyróżniają się szopki konkursowe, jakie kryteria muszą spełnić szopki aby zostać dopuszczone do konkursu oraz kiedy i gdzie co roku ma miejsce inauguracja konkursu. Wystawa będzie czynna do 27 lutego. Po kilku latach znów wystawa mieści się w pięknym, zabytkowym Pałacu Krzysztofory, jednym z oddziałów Muzeum Krakowa. To tu warto zwiedzić stałą wystawę „Kraków od początku, bez końca”. Przewodnik opowie o tym, jak rozwijało się miasto dawniej, jak dzisiaj, pod względem kultury, nauki, sztuki ale też jak rozwijało się przestrzennie. 

Atrakcje dla dzieci i nie tylko

Inną świetną atrakcją, również otwartą dla turystów do 27 lutego będzie wizyta w Ogrodzie Świateł. Z Krakkos zobaczysz tą niesamowitą scenerię historii o Królewnie Śnieżce, a także dowiesz się wielu ciekawych informacji o Ogrodzie Doświadczeń, na terenie którego znajduje się ten niesamowity świetlny, baśniowy szlak. Zobaczycie tu m.in.: pokazy laserowe, multimedialną choinkę, a także liczne instalacje świetlne. 

W związku z przypadającą na styczeń rocznicą urodzin Stanisława Wyspiańskiego zapraszamy na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Wyspiańskiego. Jest to jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie, mieszczący się w budynku dawnego spichlerza, przy placu Sikorskiego. To tu z Krakkos będziecie mieli okazję poznać twórczość tego wybitnego artysty malarza, dramatopisarza, a także reformatora w dziedzinie teatru. Przewodnik pokaże kilkaset dzieł, w dużej części plastycznych. Wśród nich, m.in.: obrazy, szkice pamiątki osobiste, rękopisy, fotografie należące do artysty, a nawet projekty rzemiosła artystycznego. 

Wizyta w tym muzeum będzie okazją, żeby zobaczyć także inne miejsca związane ze Stanisławem Wyspiańskim oraz z innymi artystami tworzącymi w Krakowie sztukę na przełomie XIX i XX wieku. Przewodnik opowie o kawiarniach artystycznych, do których chodzili artyści czasów Młodej Polski, zaprezentuje znajdujące się w Bazylice Ojców Franciszkanów witraże i polichromie autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, a także wyjaśni na czym polegał fenomen kabaretu Zielony Balonik. 

Kolejnym, nowo otwartym muzeum jest MuFo czyli Muzeum Fotografii mieszczące się w dawnym budynku austriackich koszar, dawnej Zbrojowni przy ulicy Rakowickiej. Przewodnik oprowadzi Was po tym nowoczesnym muzeum.

Zapraszamy zimą do Krakowa i do skorzystania z usług przewodnickich z Krakkos. Postaramy się, by pobyt w Krakowie był dla Was wspaniały, wartościowym i ciekawie spędzonym czasem.

Comments are closed.