Wycieczka po Krakowie z przewodnikiem dla Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się szczególne święto –  Dzień Babci i Dziadka – czas kiedy ślemy naszym Najbliższym same serdeczności, otulamy Ich naszymi serduchami i chcemy by czuli, że są dla nas bardzo ważni. To święto całej Rodziny dlatego też by uczynić ów dzień jeszcze bardziej wyjątkowym zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków a także całe Rodziny na urokliwy, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju spacer uliczkami Krakowa. Profesjonalny przewodnik sprawi, że chwile spędzone w Królewskim Grodzie na zawsze zapiszą się w Waszej pamięci i sercu.
wycieczka dla babci i dziadka po Krakowie
Udajcie się z nami w niezwykle przyjemną podróż w magiczne miejsca, świat arcyciekawych historii, niesamowitych bohaterów, twórców i artystów. Spacer przygotowany tylko dla Was, przepełniony anegdotami, interesującymi opowieściami opowiedzianymi z humorem i w niebanalny sposób z pewnością stanie się miłym prezentem dla każdej Babci i każdego Dziadka.

wycieczka z przewodnikiem po Krakowie w prezencie dla babci i dziadka
Proponujemy trzygodzinną trasę obejmującą najważniejsze atrakcje i zabytki Krakowa. W trakcie zwiedzania odwiedzimy Celestat – siedzibę Bractwa Kurkowego i oddział Muzeum Krakowa, gdzie  prezentowana jest wystawa szopek krakowskich. Szopki – przepiękne i wyjątkowe arcydzieła wykonane z ogromną starannością i przepełnione krakowskimi tradycjami i duchem niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia znakomicie wprowadzą Was w atmosferę Krakowa. Niesamowity oddech historii poczujecie przy zachowanym fragmencie murów obronnych: unikatowym Barbakanie, Bramie Floriańskiej i trzech basztach. Następnie razem z przewodnikiem udacie się reprezentacyjną ulicą Floriańską – dawną Drogą Królewską w stronę Rynku Głównego. Po drodze możecie zatrzymać się na chwilę w legendarnej Jamie Michalika, gdzie w klimatycznej scenerii, przy filiżance kawy i kawałku pysznego ciasta posłuchacie opowieści o artystycznej duszy Krakowa przełomu wieków. Wprost z ulicy Floriańskiej wejdziecie na Rynek Główny, nad którym wznosi się monumentalna, gotycka Bazylika Mariacka. O tak!  To przy niej usłyszycie rozlegający się z Hejnalicy, grany na żywo hejnał – symbol Krakowa a przewodnik  opowie kilka anegdot na jego temat. We wnętrzu kościoła Mariackiego przewodnik pokaże Wam unikatowe, średniowieczne arcydzieło rzeźbiarskie – Ołtarz dłuta mistrza Wita Stwosza. Jego artyzm, wymowa ideowa, historie i legendy z nim związane czynią z niego perłę wśród zabytków, dlatego też koniecznie trzeba go zobaczyć. To nie koniec krakowskich rarytasów.  W dalszej części wycieczki zwiedzisz wspaniałą Bazylikę św. Franciszka z Asyżu z przepięknymi witrażami i polichromią autorstwa Stanisława Wyspiańskiego oraz zobaczysz miejsce ważne dla całej Polski – słynne okno papieskie przy Franciszkańskiej 3, które od niedawna istnieje w zupełnie nowej szacie. Znakomitym zwieńczeniem zwiedzania stanie się spacer po Wzgórzu Wawelskim i Katedrze. O jakże ważne to miejsce, ileż ciekawych historii, przepięknych, wyjątkowych zabytków, i słynnych postaci – naprawdę warto tu przybyć. Konfesja św. biskupa Stanisława, krypta Wieszczów, grób Marszałka Piłsudskiego, czy wreszcie Wieża Zygmuntowska z ogromnym Dzwonem Zygmunt to tylko niektóre miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

okno papieskie przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie Bazylika Świętego Franciszka z Asyżu w Krakowie

Kościół Mariacki w KrakowieKawiarnia Jama Michalika w Krakowie ulica Floriańska w Krakowie

Powyższy spacer jest tylko propozycją. Zawsze wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostosowujemy trasy do ich potrzeb. Wycieczkę z okazji Dnia Babci i Dziadka oferujemy w promocyjnej cenie,  a każdy uczestnik zwiedzania otrzyma upominek od firmy. Przewodnik po Krakowie zaprasza!

Comments are closed.