Romantyczne miejsca w Krakowie

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najpiękniejszych świąt w roku – Walentynki – czas zakochanych, czas miłości. Jeśli jeszcze nie masz pojęcia w jaki sposób spędzić ów wyjątkowy dzień, jeśli chcesz swojej ukochanej/ swemu ukochanemu podarować coś oryginalnego i niepowtarzalnego mamy dla Ciebie propozycję jedyną w swoim rodzaju – przyjedź do Krakowa a nie będziesz żałować!!! Kraków to najlepsze miejsce w Polsce na wspólny, romantyczny wyjazd. Spacer z licencjonowanym przewodnikiem urokliwymi uliczkami Starego Miasta, czy Kazimierza gwarantuje wspaniałe, niezapomniane chwile. Atmosfera klimatycznych kawiarenek i restauracji wprowadzi każdą parę w aurę wszechogarniającej miłości. Wszystkiemu oczywiście winny jest św. Walenty, którego relikwie złożone w kościele św. Floriana na Kleparzu w przepięknym relikwiarzu w kształcie ręki wzniesionej w geście błogosławieństwa sprawiają, że miłość w Krakowie kwitnie a zakochani czują się tutaj po prostu znakomicie. Poznaj wszystkie romantyczne miejsca w Krakowie!

romantyczna kolacja w walentynki

Romantyczny spacer

Unikatowe, świetnie zachowane zabytki, przepiękna architektura z różnych epok sprawiają, że wycieczka po Krakowie staje się sentymentalną, romantyczną, wyjątkową podróżą w dawne czasy. Pełno jest tutaj zakątków nasyconych magicznością i niebywałym pięknem skłaniających do miłosnych wyznań i uniesień. Ulica św. Krzyża z klimatycznym zaułkiem przy gotyckim kościele św. Krzyża z charakterystycznymi, stylizowanymi lampami; ulica Jagiellońska, nad którą góruje charakterystyczny wykusz wieńczący fasadę najstarszego uniwersyteckiego budynku Collegium Maius, ulica Kanonicza – jedna z najstarszych w Krakowie, z przepięknymi kamienicami i widokiem na Wzgórze Wawelskie – to tylko niektóre z krakowskich traktów godne polecenia dla zakochanych. Idealne na spacery są Planty – XIX-wieczny park krakowski -jeden z najstarszych – mający długość ok. 4 km i obejmujący obszar 20 hektarów. Okraszające go pomniki, fontanny, wydzielone zakątki, alejki z charakterystycznymi lampami, którymi swego czasu spacerowała słynna Helena Modrzejewska tworzą idealne miejsce na  rozmowy tylko we dwoje, swoistą świątynię intymnych zwierzeń. Niezwykle kuszące, szczególnie o tej porze roku nad ranem, kiedy to rzeka spowita jest mgłą lub przy zmierzchu, kiedy to w lustrze Wisły odbija się zachodzące słońce są Bulwary Wiślane. Spokój, cisza, górujący nad tym spacerniakiem Wawel – czegóż można chcieć więcej?

Poza zgiełkiem miasta

Jeżeli pragniecie uciec od miejskiego szumu i zgiełku gorąco polecamy malowniczo położone opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Tysiącletnia historia tego miejsca, gotycko-barokowy kościół św. Piotra i Pawła z przepiękną amboną w kształcie łodzi, krużganki, kapitularz, renesansowy ogród, zabytkowa studnia, benedyktyńskie wiktuały i wreszcie jeden z najpiękniejszych w Krakowie widoków na Wisłę sprawią, że pobyt w tym miejscu zapewni wspomnienia na całe życie. Moc pozytywnych wrażeń dostarczą także wyprawy na krakowskie kopce. Dla zakochanych szczególnie polecamy położony na Podgórzu na Wzgórzu Lasoty, jedną z najstarszych tego typu konstrukcji na terenie Krakowa bo datowany na VII/VIII wiek Kopiec Krakusa. To tutaj miał być według podań i legend pochowany legendarny władca Krak. Miejsce to odwiedzane jest szczególnie w noc świętojańską i ma ponoć przynosić szczególne szczęście kochającym się parom. Warto z pewnością odwiedzić Kopiec Krakusa chociażby dla niesamowitego widoku na miasto. Ze szczytu Kopca zobaczyć można najważniejsze zabytki Krakowa, jak Wawel, Bazylikę Mariacką, czy Kopiec Kościuszki. A no właśnie Kopiec Kościuszki to kolejne znakomite miejsce dla pary. Położony na wzgórzu Sikornik na Zwierzyńcu sąsiaduje z ogromnym kompleksem ss. Norbertanek oraz drewnianym kościołem zwanym Gontyną, czy kościółkiem Najświętszego Salwatora, zmierzając na kopiec Aleją Waszyngtona można przy okazji odwiedzić te bardzo cenne zabytki Krakowa. Celem jednak nadrzędnym jest zdobycie tego XIX-wiecznego Kopca i ujrzenie szczególnie wieczorem, kiedy wszystkie ulice i budynki są rozświetlone niepowtarzalnej panoramy Krakowa. Ech dech zapiera w piersi, pozostaje tylko przytulić się i wspólnie kontemplować wspaniały widok.

romantyczny spacer na Kopiec Krakusa

Niekonwencjonalne walentynki

Dla miłośników niekonwencjonalnych pomysłów na wspólne chwile z ukochaną/ukochanym proponujemy odwiedzenie miejsca wyjątkowego na muzealnej mapie Krakowa, mowa o Żywym Muzeum Obwarzanka. Udział w interaktywnym pokazie połączonym z warsztatami, w trakcie  których dowiedzie się tego i owego o tym krakowskim przysmaku ale przede wszystkim wypieczecie własnego obwarzanka gwarantuje naprawdę dobrą zabawę i wspólny wesoły czas! Pary lubiące bardziej aktywny odpoczynek mogą wsiąść na rower i ruszyć w siną dal a tras jest naprawdę sporo i to bardzo pięknych. Jedną z najczęściej wybieranych jest tzw. Trasa Tyniecka, która jest fragmentem Wiślanej Trasy Rowerowej.  Towarzyszące cudne krajobrazy Lasu Wolskiego i klasztoru oo. Kamedułów znacząco ubogacają wspólny romantyczny rowerowy wyjazd. Niezmiennie ogromną popularnością cieszy się przejażdżka po Starym Mieście dorożką, być może to zasługa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i jego słynnej „Zaczarowanej dorożki” a może jednak siła krakowskich tradycji. Jedno jest pewne atrakcja ta nieustannie przyciąga rzesze turystów i także zakochanych. Koniki dumnie stojące na rynku Głównym w strojnych uprzężach nie raz były świadkami życiowego „TAK”, stąd też pary przyjeżdżające do Krakowa nie mogą przejść obok nich obojętnie. Miłosnym uczuciom sprzyja również rejs po Wiśle, czy to w wersji krótszej wokół Wzgórza Wawelskiego i Kazimierza, czy też dłuższy do Tyńca. Spokojna toń Wisły, Kraków widziany z zupełnie innej perspektywy w tle nastrojowa, romantyczna muzyka, urokliwe widoki i tylko ona lub on! Idealna sceneria na udaną randkę. Niesamowite emocje i wrażenia oraz świetną zabawę gwarantuje wspólny lot balonem.  Kraków widziany z tej perspektywy to naprawdę wyjątkowe doznanie. Polecamy gorąco tego typu wspólne przygody!

romantyczna przejażdżka dorożką po Krakowie

Tam gdzie atmosfera miłości

Szukając w Krakowie zakątków przepełnionych miłosnym klimatem nie możemy zapomnieć o Kazimierzu – dzielnicy żydowskiej. To tutaj na ulicy Szerokiej, gdzie odbywa się słynny na całym świecie Festiwal Kultury Żydowskiej na każdym kroku znajdziesz klimatyczne knajpki i restauracyjki, w których przy dźwiękach przepięknej, wprowadzającej aurę refleksyjności klezemerskiej muzyce i przepysznym jedzeniu siedząc u boku ukochanej/ukochanego można zapomnieć o całym świecie i oddać się całkowicie cudnym miłosnym uniesieniom. Wśród wielu restauracji z pewnością wyróżnia się niezwykle klimatyczna „Dawno temu na Kazimierzu”, czy kultowa „Mleczarnia”, gdzie nieopodal znajduje się jedno z najsłynniejszych miejsc w Krakowie, gdzie kręcono wiele romantycznych komedii, jak chociażby „Nie kłam kochanie” czyli Podwórko Schindlera. Nie daleko znajduje się także kultowa Kładka Ojca Bernatka, na której pary umieszczają kłódki – swoje miłosne amulety. Pamiętać też trzeba, że nie tylko na Kazimierzu znaleźć można przytulne i przepyszne miejsce na wspólną randkę. „Restauracja Vidok” z widokiem na Wzgórze Wawelskie, czy znajdujący się w Sukiennicach na Rynku Głównym słynny „Szał”, z którego rozpościera się przepiękna panorama na Kraków i Stare Miasto to także godne polecenia miejsca. Klimatyczny wystrój ma również Cafe Botanica, czy Nowa Prowincja na ulicy Brackiej .

Po udanej randce udać się można do krakowskiej Opery, Filharmonii, jednego z Teatrów, czy kin lub na koncert do magicznej Piwnicy pod Baranami, czy  innego krakowskiego klubu. 

spacer nad Wisłą

Wachlarz możliwości Krakowa jest ogromny! Profesjonalni przewodnicy zapraszają do zwiedzania romantycznych miejsc w Krakowie z okazji Walentynek i nie tylko!!!

Comments are closed.