Wycieczka szkolna po Krakowie z przewodnikiem – naprawdę warto!

Zaczął się rok szkolny, a więc również czas planowania wyjazdów i wycieczek edukacyjnych dla uczniów. Jeśli szukają Państwo pomysłu na tego typu aktywność, najlepszym rozwiązaniem jest przyjazd do dawnej stolicy Polski i zwiedzanie wspólnie z profesjonalnym przewodnikiem. 

Przewodnik gwarantuje profesjonalizm

Jeśli organizują Państwo wyjazd dla uczniów szkoły podstawowej lub średniej, ważne by była to przyjemność, a czas pożytecznie spędzony. Celem jest oczywiście integracja klasy, lepsze poznanie koleżanek i kolegów ale również odwiedzenie zupełnie nowych miejsc i zapoznanie się z ich historią i zabytkami. Doświadczeni przewodnicy po Krakowie zagwarantują Państwu przygotowanie poprawnej merytorycznie, profesjonalnej trasy. Decydując się na usługi przewodnika miejskiego otrzymają Państwo zwiedzanie oparte na wiedzy i doświadczeniu, co z pewnością podniesie jakość organizowanej wycieczki. Dobrze przygotowany przewodnik (lub przewodniczka) będzie potrafił skupić uwagę dzieci i młodzieży i zainteresować ich historią danego miejsca. Poza tym profesjonalny przewodnik pomoże w organizacji całego przedsięwzięcia. Podpowie, gdzie można znaleźć dobre noclegi czy obiady (pod względem jakości usłu i ceny), a także z jakich jeszcze atrakcji warto w Krakowie skorzystać. 

wycieszka szkolna z przewodnikiem po Krakowie

Oferujemy dodatkowe atrakcje i gry miejskie

Licencjonowany przewodnik po Krakowie i okolicach oprócz przygotowania atrakcyjnej, dostosowanej do wieku i potrzeb uczniów trasy, może również zapewnić dodatkowe atrakcje. Z pewnością urozmaicą one pobyt w Krakowie. Interesujący będzie rejs po Wiśle, który przy dobrej pogodzie, pozwala spojrzeć na dawne miasto królów z zupełnie innej perspektywy. Ciekawe pokazy, spotkania, prelekcje, czy warsztaty dostosowane do profilu szkoły – wszystkie tego typu dodatkowe eventy mogą zostać zrealizowane i zaaranżowane przez profesjonalnego przewodnika. W naszej ofercie znajdą Państwo również propozycję przygotowania trasy w formie gry miejskiej opartej na kartach zadań. Wiemy z doświadczenia, że taki sposób oprowadzania wycieczek po Krakowie skupia uwagę młodych ludzi, aktywizuje ich w trakcie spacer. Sprawia też, że dużo więcej zapamiętują oni z wycieczki. To naprawdę bardzo atrakcyjna propozycja dla szkół.

uczniowie na wycieczce po Krakowie z przewodnikiem

Szeroki wachlarz tras

W naszej ofercie znajdą Państwo różne propozycje tras dla szkół. Zaznaczyć jednak należy, że tak naprawdę każdą trasę można przygotować i dostosować do wymagań i specyfiki danej szkoły i wieku uczestników. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Maluchy z klas 1-3 mogą poznać Kraków idąc wspólnie z przewodnikiem szlakiem legend. Wówczas, ani hejnał, „zaklęci rycerze księcia Probusa”, czy słynny Smok Wawelski nie będą im obce. Nieco starszym proponujemy słynny Trakt Królewski, w trakcie którego profesjonalny przewodnik zdradzi parę sekretów Krakowa, zapozna grupę z najważniejszymi zabytkami i wydarzeniami związanymi z Grodem Kraka. Proponujemy również wiele tras tematycznych, w trakcie których można zapoznac się z twórczością Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Noblistów związanych z Krakowem oraz działalnością Tadeusza Kościuszki. Możecie również ruszyć niezwykle interesującym i coraz bardziej popularnym szlakiem techniki, czy zobaczyć młodopolskie oblicze Krakowa. Wycieczkę z przewodnikami po Krakowie można poszerzyć także o oprawadzanie po krakowskich muzeach. Podziemia Rynku Głównego, Fabryka Schindlera, czy Muzeum Narodowe z pewnością zainteresują każdego ucznia.

Kraków, to jedno z tych miejsc w Polsce, które trzeba odwiedzić z wycieczką szkolną. Dawna stolica państwa Polskiego, siedziba władców, miasto Jana Pawła II, nasycone historią, pełne wspaniałych zabytków z różnych epok. Spacer uliczkami Krakowa razem z licencjonowanym przewodnikiem to prawdziwa lekcja historii na którą serdecznie zapraszamy!

 

Comments are closed.