Zakochany Kraków

Urokliwe uliczki i romantyczne zakątki, klimatyczne kawiarenki, nasycone niepowtarzalną atmosferą Bulwary Wiślane i zabytki Krakowa to idealny wybór na spędzenie wyjątkowych chwil z ukochaną osobą. W Walentynki zapraszamy na romantyczny spacer po Krakowie z profesjonalnym przewodnikiem.

Nasz magiczny spacer rozpoczniemy w wyjątkowym miejscu – miejscu, gdzie działa moc Świętego Walentego. Czyż para zakochanych może wymarzyć sobie lepszy początek krakowskiej miłosnej przygody? Tym miejscem przepełnionym siłami miłości jest Kolegiata św. Floriana, w której znajduje się kaplica św. Walentego z ciekawym relikwiarzem w kształcie ręki wzniesionej w geście błogosławieństwa. To właśnie tutaj w atmosferze skandalu Stanisław Wyspiański poślubił Teodorę Teofilę Pytko – ale kulisy owego mezaliansu i pikantne szczegóły głośnego związku wrażliwego, młodopolskiego geniusza z prostą, nieuczoną chłopką zdradzi Wam dopiero licencjonowany przewodnik po Krakowie.

Kiedy już dowiemy się, czy Wyspiański naprawdę kochał swoją żonę, ruszymy w stronę urokliwych wieżyczek Barbakanu, na które często rozmarzonymi oczyma spoglądają zakochane pary, znajdujące chwilową przystań spokoju i uniesienia na Krakowskich Plantach. To tu zobaczymy krakowski „zaułek zakochanych”, urokliwy zakątek prastarego Grodu.

Spacerując ulicą Floriańską przewodnik opowie wiele zabawnych anegdot z życia towarzyskiego Krakowa, a przy Domu Jana Matejki zdradzi kiedy doszło do słynnego „zaślepienia miłosnego” i jak nazywał swą ukochaną Matejko, a także na jakich obrazach ją uwiecznił.

Na Rynku Głównym przy Bazylice Mariackiej przewodnik opowie o najsłynniejszym krakowskim ślubie i weselu, który przyciągnął tłumy i wzbudził wiele emocji, szczególnie dzięki dziełu Stanisława Wyspiańskiego. Poza tym dowiecie się, co na krakowskim Rynku robi głowa Erosa spętanego więzami miłości i co wspólnego z amorami miał tzw. „Cielętniak”. Na Rynku także można wsiąść w dorożkę i niczym w utworze Ildefonsa Gałczyńskiego przy przewodnickich opowieściach ruszyć w romantyczną przejażdżkę pod Wzgórze Wawelskie. Tutaj przewodnik opowie wiele interesujących i porywających opowieści miłosnych związanych m. in.  Zygmuntem Augustem i Barbarą Radziwiłłówną, czy Janem III Sobieskim i słynną Marysieńką.

Romantyczny spacer  po Krakowie z przewodnikiem zakończy się na Kazimierzu – dzielnicy Krakowa przepełnionej uroczymi i romantycznymi kawiarniami i zakątkami. Tu przewodnik pokaże Wam kultową Kładkę Ojca Bernatka, na której pary umieszczają kłódki – swoje miłosne amulety. Może i Wy pozostawicie tam swoją?

Wybierzcie się na jedyny w swoim rodzaju walentynkowy spacer po romantycznym Krakowie, przewidujemy specjalną ofertę w związku ze świętem zakochanych. Naprawdę warto!

Comments are closed.